Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары ___________________________________________ (сабақтың
тақырыбы)
Бөлім:
Біздің айналамыздағы
ақпарат
Педагогтің Т.А.Ә. (болған
жағдайда)
Ермекова Амина
Талапбекқызы
Күні:
Сынып: 5 «Ә»
«Б»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Ақпарат беру
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көздері және
қабылдағыштарының мысалын келтіру;
Сабақтың мақсаты
(білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау
дағдысы)
Байланыс арналары, ақпарат көздері және
қабылдағыштары Қғымдарын
түсінеді
Ерекше білімді қажет ететін
оқушы:ақпарат беру түрлерін
жазады
Бағалау
критерийлері:
(білу және түсіну, қолдану,
жоғары ойлау дағдысы)
Ақпаратты беру тәсілдерін
анықтайды;
Ойлау дағдыларының
деңгейі
(білу және түсіну, қолдану,
жоғары ойлау дағдысы)
Жоғары ойлау
дағдысы
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5
мин
«Серпілісті
сауал» ойыны. Мұғалім доп лақтырып
сұрақ қояды. Жауап бере алмаса, басқа балалар көмекке
келеді.
Вирус дегеніміз
не?
Қалай ойлайсың вирустар қайдан
жұғады?
Зақымданудың алдын алу
ережелері
Мұрағаттау дегеніміз
не?
Қандай мұрағаттаушы
программаларды білесің?
Үй тапсырмасын
сұрау:
1.1. Ақпарат деген
не?
2. Ақпаратты қандай сезім
мүшелері ар қылы қабылдауға болады?
3. Ақпарат адамға қалай
беріледі?
4. Информатика ғылымы нені
зерттейді? 5.
Ақпараттық үдерістер деген не?
Оқушылар дпты тосып алып,
сұраққа жауап береді.Жауап беруге қиналса, басқа
топ мүшелеріне допты лақтырады.
Оқушылар сабақ айту үшін емес,
сұрақ қою үшін қол көтереді. Мұғалім сыныпты аралап жұріп
оқушылардың үй тапсырмасына дайын екенін
біледі
Интерактивті
тақта
Сабақтың ортасы
20 мин
Ж аңа
тақырып:
Ақпарат көзі өте көп –
қоршаған
орта, кітап, Интернет, компьютер,
газеттер мен журналдар т.б. Адам
ақпаратты сезім мүшелері арқылы
қабылдайтыны және қабылдай отырып та рата алатыны туралы
айтып өттік.
Ақпарат беруші – ақпарат ты ұсынатын ны сан.
Ақпарат тасымалдау ақпарат ар налары арқылы жүзеге
асырылады
Мұғалімді
тыңдайды
Жалпы білім беретін мектептің
5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова –
Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.
–
160
бет.
Жеке
жұмыс
6мин
Оқушылар кестенің анықтамасы
бойынша сәйкестендіреді
Дискриптор
Жалпы білім беретін мектептің
5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова –
Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.
–
16 -
бет.
Практикалық
тапсырмаДәптермен
жұмыс
5
мин
Кестені толтыру
қажет
Жалпы білім беретін мектептің
5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова –
Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.
–
160
бет.
Сабақты
пысықтау
4
мин
Жалпы білім беретін мектептің
5-сыныбына арналған оқулық. / Ж.У.Кобдикова, А.Ғ.Юсупова –
Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.
–
160
бет.
Кері
байланыс
«Бес саусақ»
әдісі
3
мин
«Бас бармақ» -басты мәселе.
Бүгінгі сабақтың басты құндылыгын
жазыңыз?
«Балаң үйрек» -бірлесу.
Бүгінгі сабақта кімге көмек бердім, қандай жұмыс
жасадым.
Ортан терек-ойлану. Бүгінгі
сабақта қандай білім алдым.
Шылдыр шүмек-шынайылық.
Бүгінгі сабақ маған ұнады ма? Несімен
ұнады?
Кішкене бөбек-көңіл-күйің.
Бүгінгі сабақтағы көңіл-күйің қандай
болды?
Оқушылар берілген параққа
қолдарын қойып, берілген сұрақтарға жауаптарын
жазады.
Үй
тапсырмасы
19 бет 2,3
тапсырма
Интернет желісі,
оқулық
Оқушыларды
бағалау
1мин
Kundelik.kzпорталына
қою
Kundelik.kz
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз