Материалдар / Ақпаратты өлшеу.Ықтималдық әдісі
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ақпаратты өлшеу.Ықтималдық әдісі

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қырқүйек 2024
156
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
450 тг 405 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Мектеп:

Қысқа мерзімді жоспар бөлімі:

«Ә.Байсалбаев атындағы орта мектеп» КММ

Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары

Мұғалімнің аты-жөні:

Бажанова С

Күні:

09.09.2024

Сынып

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны :




Сабақ тақырыбы

Ақпаратты өлшеу. Ықтималдық әдісі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары


8.2.1.1 Ақпарат көлемін анықтаудағы ықтималдық амалын қолдану.

Сабақ мақсаттары

  • Ақпарат көлемін анықтауды біледі;

  • Ақпарат көлемін анықтаудағы ықтималдық амалын қолданады

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Білім алушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

3 мин







Үй тапсырмасы

5 мин


1.Сәлемдесу

2.Оқушыларды электронды журнал бойынша түгендеу.

3. «Менің саған тілерім...» әдісі

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.




Ұжыммен жұмыс.

«Сәйкестендіру» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Дескриптор:


1.Алфавит,ақпарат көлемі анықтамаларын атайды – 1 балл

2. Хартли, ақпарат көлемін есептейтін формуланы анықтайды – 1балл

3.Анықтамаларды сәйкестендіреді – 1 балл



Сәлемдеседі

Бір –біріне тілек айтды






Анықтамаларға жауап бере отырып,сәйкестендіреді.












«Сызғыш» бағалау әдісі









ҚБ:

«Жарайсың!»

«Керемет!»


ФБ:

3 балл

Kundelik.kz







https://learningapps.org/watch?v=pr8gszngc24







Сабақтың ортасы

7 мин





























22 мин






















Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Педагог слайд арқылы түсіндіреді.

Хабар – ақпаратты жіберу процесінде қабылдаушыға түсетін ақ-
параттық ағын.
Хабар – біз еститін сөздер (радиодан берілетін хабар, мұғалім-
нің түсіндірмесі), қабылдайтын бейнелер (фильм, бағдаршам сигна-
лы) және оқитын кітап мәтіні.
Хабардың ақпараттылығы дегеніміз – қабылдаушыға берілген
хабардың маңыздылық дәрежесі.




1-тапсырма

Жұппен жұмыс «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі. Оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын талқылайды, пікірлеседі.


«Қорапта 8 ақ және 32 көк шардан тұратын жалпы саны 40 шар
бар. Қораптан ақ шарды және көк шарды алды» деген хабарда
ақпарат көлемі қандай?


Дескриптор:

  1. Ақпараттың көлемін есептейді – 1 б

  2. Ықтималдық әдісін қолданады - 1б

  3. Жұппен орындап, нәтижесін анықтайды - 1 балл



2 тапсырма

Жеке жұмыс

«Ақан әліппесін жоғалтты» хабарында 4 бит ақпарат бар.
Ақанның қанша оқулығы бар?

Дескриптор:

Ақпараттың көлемін табады -1балл

Ықтималдық амалын пайдаланады – 1 балл


3 тапсырма

Өлшемі 8х8 шахмат тақтасын кодтауға қажет ақпарат көлемі
қандай?

Дескриптор:

Ақпараттың көлемін табады -1балл

Ықтималдық амалын пайдаланады – 1 балл


Мұғалімді тыңдайды.

Анықтамаларын дәптерге жазып алады





























Оқушылар берілген тапсырманы оқып шығып, жұппен орындайды
















Оқушылар берілген тапсырманы дәптерде орындайды







Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды

































ҚБ:

«Жарайсың!»

«Керемет!»

«Жақсы

«

ФБ:

3 балл









ҚБ:

«Жарайсың!»

«Керемет!»


ФБ:

2 балл


ҚБ:

«Жарайсың!»

«Керемет!»


ФБ:

2 балл



Оқулық

Слайд







Үлестірме қағаз






Оқулық













Оқулық Дәптер



Соңы

8 мин



«Дұрыс не қате» ойыны арқылы сабақты бекіту


Сабақтың соңында оқушылар «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс жүргізеді:


Үйге тапсырма: Оқулық 11 бет, үй тапсырмасының №1 есебі


Сұрақтарға жауап береді









Кері байланыс береді

ҚБ:

«Жарайсың!»

«Керемет!»







Өзін-өзі бағалау

MS Power Point










Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!