Сабақ тақырыбы
|
3D модельдеу
|
Модуль /пән атауы
|
Информатика
|
Дайындаған педагог
|
Шыңғысова Айнұр
Қуанышқызы
|
Күні
|
16.02.2024ж
|
Курс, топ
|
1 курс, 120 БХМК
|
Сабақтың түрі
|
Тәжірбиелік сабақ
|
Мақсаты
|
-
Үш өлшемді модель
ұғымын білу;
-
3D редакторында
жұмыс жасай білу;
-
объектілер мен
оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру
|
Міндеттер
|
-
Үш өлшемді модель ұғымын
түсінеді;
-
3D редакторында жұмыс жасай
біледі;
-
объектілер мен оқиғалардың
модельдерін 3D редакторда құра
алады;
-
Модель және модельдеудің
негізгі түсініктерін
ажыратады
|
Күтілетін
нәтижелер
|
-
Модель және
модельдеудің негізгі түсініктерін
біледі;
-
2D және 3D
модельдерді айыра біледі;
-
Үшөлшемді модельдің
ұғымын біледі;
-
3D редакторында жұмыс жасай
біледі.
|
Қажетті
ресурстар және АКТ
|
Интерактивті тақта,
проектор, слайд-презентация, үлестірмелі материал.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақта
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
1. Ұйымдастырушылық
және уәждемелік
|
1 кезең
5
минут
|
І.Ұйымдастыру
кезеңі.
Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: Студенттер тілек айтады. Бірінші студент
бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі студент сол
әріптен басталатын тілек айтады.
Топқа біріктіру: «Сандар»
әдісі
Студенттер екіге дейін санау арқылы топтарға
бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат
алу»
Орнынан үш студент тұрады. Екі студент бір-
бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады.
-
Интернет сатылым дегеніміз не?
-
Интернет
дүкен технологиясын қандай салаларда қолдануға
болады?
-
Интернет
арқылы сауда жүргізетін сайттарды атаңыз?
-
Интернеттегі
сауданың артықшылығы қандай?
Үшінші студент түсінгенін
әңгімелейді.
Студенттер іс-әрекеттерін ауызша
мадақтау,ынталандыру.
Тақырыпты анықтау:
Сабақтың тақырыбы: «3D
модельдеу»
Оқушыларды оқыту мақсаттарымен таныстырамыз
|
презентация
|
2. Теориялық
және практикалық
|
2.1.
Негізгі білімді жаңғырту және түзету
|
2 кезең
20 минут
|
І. Бейне материал арқылы жаңа сабақтың
мазмұнын ашу.
3D Модельдеу
(youtube.com)
3Д- модельдеу және анимация.
Виртуалдық шынайы әлемді танып білу тәсілдерінің
бірі.
Компьтерлік
анимация— алдын-ала дайындалған графикалық файлдардың реттелген
көр
Қолданылуы
Түсінік
-
Инженерия
-
Архитектура
-
Киномотография
-
Компьтерлік
ғылым
-
Мультимедия
-
Күрделі құрылғылар
жасау
-
Медицина
-
Зергерлік
т.б.
Көз алдында тұрған бар затты үшөлшемді кеңістікке
(X, Y, Z) жайғастыр. Сонда әрбір заттың белгілі бір координатасы
бар нүктелерден және түрлі өзінен кіші фигуралардан (сызық, эллипс,
куб т.б) құралғанын байқайсың.
|
|
3. Сабақтың мақсаты мен
міндеттерін қою. Оқушылардың оқу іс-әрекетін
ынталандыру
|
3 кезең
5 минут
4кезең
3
минут
|
Online
Logo Maker - Make a Logo for Free | DesignEvo
программасымен
жұмыс
Осыған ұқсас сайтармен жұмыс
https://genlogo.com/
Abstract Logo Design Templates - Free Logo Maker
Online (designfreelogoonline.com)
3D LOGOS - Create 3D Logo Online With Our Free 3D Logo Maker
(designfreelogoonline.com)
|
Презентация
Үлестірмелі тапсырма
|
4. Жаңа
білімді практикада қолдану
|
5 кезең
50 минут
|
https://www.designevo.com/logo-maker/
сайтына
кіріп өзімізге ұнаған 3Д логотиптер жасау
-
ағылшыннан орысшаға
аударамыз
-
Шаблондар арасынан «Еда и
напитки» жолын тандаймыз
-
ұқсас түрін
таңдаймыз
-
Өзімізге керекті бөлімді
таңдаймыз
-
Настройть батырмасан таңдап өз
ммандығымыз, тобымыз бойынша логотип
жасау
-
-
Генератор
логотипов онлайн. Свой лого за секунды.
(genlogo.com) саитында логотиптер
жасау
-
Bakery, Café - Online Free Baking Logo Maker
(designfreelogoonline.com) саитымен жұмыс
-
|
Кітапша
|
5. Сабақ
бойынша рефлексия
|
5 минут
|
classroomscreen.com
қосымшасы арқылы сабақты
түсінгендері тұралы телефондарымен жауап
береді
|
Classroomscreen |
The #1 online whiteboard for teachers
|
6. Үй
тапсырмасы
|
2 минут
|
1.
Мазмұнды тапсырма: Оқулықтан тақырыпты оқу. Жаңа
терминдерді қайталап келу, модельдеу сатыларын мысалдармен
жаттау.
2. Ерекше тапсырма: Алдағы келе жатқан 8-наурыз Халықаралық
қыздар күніне байланысты компьютерлік графика жасап
келу.
3. Бонус-балл тапсырма:
Blender бағдарламасын blender.org ресми
сайтынан жазып алып, оны өз компьютеріңе орнат.
|
|