Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:
Ғылым мен технология жетістіктері
Мектеп: Павлодар қаласы
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: 6
Қатыспағандар саны:
Қатысқандар саны :
Сабақтың тақырыбы
Ғылымдағы жаңалықтар
Осы сабақ арқылы іске асатын
оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына
сілтеме)
6.2.5.1. мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты,
көтерілген мәселені анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын
құрастыру;
Сабақтың мақсаты
Оқушылар мәтіндегі негізгі және қосымша
ақпаратты анықтайды;
Мәтін бойынша сұрақтар құрастырып, сынып арасында
талқалайды;
Бағалау критерийлері
•
Негізгі және қосымша ақпаратты
анықтайды
•
Сұрақтар құрастырады
Пәнаралық байланыс
Физика
Осыған дейін меңгерілген білім
Алдыңғы бөлімдердегі тапсырмалар арқылы оқушылардың жазылым
дағдылары дамытылды.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері
Жоспарланған әрекеттер
Ресурстар
Сабақтың басы
10 минут
Мұғалім сыныппен амандасады. Сабақты қызықты
өткізу үшін, оқушылардың зейінің ашу үшін “сынған робот” әдісі
арқылы сабақты бастайды.
Мұғалім сабақтың тақырыбын суреттер көрсету
арқылы ашады.
О
қушылар суреттерге қарап тақырыпты
болжап аитады.
Мұғалім тақырып жайлы сұрақтар
қояды.
Ғылымды қандай өзгерістер болып
жатыр?
Қазақстан медецинасы туралы не аитар
едін?
Нанотехнологиялармен жасалатын ота туралы не
аитар едін?
Өз қаланда немесе тұрып жатқан өлкенде қандай
ғылыми жаңалықтар жайлы аитар едін?
Мұғалім сабақтың басын қызықты сұрақтар
арқылы бастайды.
Сабақтың ортасы
10
минут
15 минут
1-тапсырма
Мұғалім оқушыларға мәтін береді. Оқушылар мәтін бойынша
кесте толтырады.
Мәтіннен үзінді
Өз пікірім
Ой тұжырым
2-тапсырма
Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпаратты
анықтап жаз. Мәтін бойынша сұрақтар құрастыр. Сыныппен
талқыла.
3-тапсырма
Қазақстан ғылымы қандай денгейде деп ойлайсын?
Еліміздің ғылымы дамуы үшін қанадай үлесінді қосар едің?
Қазақстандағы ғылым деңгейі жайлы мәтін жаз.
Сабақтың соңы
5 минут
С абақтың соңында мұғалім бағалау критерийлері мен
сабақ мақсаттарына қайта оралады. Бағалау критерийлеріне қаншалықты
қол жеткізгендері туралы бірге талқылайды. Оқушылар ұсынылған кесте
арқылы, кері байланыс береді.
Мәтін.
Атом ядросы туралы түсінік негізінде 1913-1921
жылдары
Н. Бор атом моделін ойлап шыгарды, ол Д.
Менделеевтін периодтык жүйесіне сүйенді. Бұл физика мен
жаратылыстанудағы жаңа, революциялық алғашқы кезең болды. Екінші
кезең XX ғасырдын 20-жылдарында басталды, ол кванттық механиканын
пайда
болуымен және оның салыстырмалылық теориясымен
ұштасуымен байланысты болды.
Революциянын үшінші кезеңі ХХ ғасырдың
40-жылдарында
атом энергиясын игерумен, электронды есептегіш
машине және
кибернетиканын пайда болуымен байланысты.
Сонымен катар бұл кезде физикамен бірге химия, биология және жер
туралы ғылымдар қарқынды дамыды. XX ғасырдын ортасынан бастап ғылым
мен техника тұтасымен бірігіп, казіргі ғылыми-техникалық
революцияға әкелді.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз