Материалдар / Отбасы күнін тойладық
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Отбасы күнін тойладық

Материал туралы қысқаша түсінік
Отбасы күнін тойладық 6-сынып Т2 ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Тамыз 2024
93
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
250 тг 225 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:I. Отан отбасынан басталады

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Отбасы күнін тойладық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

6.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау

6.5.1.1 - мәтіндерден деректі және дерексіз зат, көптік мәнді есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: Мәтіннен негізгі ойды анықтайды,мәтіннен тірек сөздерді табады,деректі және дерексіз зат есімдер туралы ақпарат алады.

Тілдік мақсаттар

Мейрам, отбасы, мереке,сыйластық,Отан

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

«Қара жәшік» әдісі



























Сабақ мақсатымен таныстыру

Қара жәшік әдісі арқылы сабақты бастау, яғни «Отбасы күнін тойлайық» тақырыбына сай, жәшік ішіне мерекелер, мейрамдар, отбасылық құндылықтар туралы сөздер немесе суреттер салып, оқушыларға жанама тұжырым беру. Мерекелік көңіл күй, жағымды атмосфера, Наурыз мерекесі, Аналар күні, Әкелер күні, Балаларды қорғау күні, Сыйластық, Бауырмалдық,т.б оқушылар дәл тапқанша жалғаса береді. Тапқаннан соң, жәшік ашылып, ішіндегі тақырып көрсетіліп,бүгінгі күннің тақырыбы ашылады.

Сабақтың тақырыбын, мазмұнын слайдтар, суреттер, жанама сөздер арқылы болжайды.

Қолпаштау




Слайдтар

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)


























1.Сөздікпен жұмыс.

бір-бірімізге-друг-другу

ағайын-родня

туыс-родня,родственник

береке-достаток, изобилие

отбасылық-семейный

шағын-небольшой Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.

2.Жазылым.Айтылым

Төмендегі суреттерге қарап, отбасымен атап өтетін

мейрамдардың тізімін жаз. Сұрақтарға жауап бер.


Мұғалім деректі және дерексіз зат есімдерге тоқталады, мысалдар келтіреді.


2-тапсырма. Оқылым.Жазылым

Өлеңді мәнерлеп оқы. Мәтіннен деректі және дерексіз зат есімдерді тауып жаз. «Отан» сөзінің синонимін тап.

3-тапсырма Оқылым.Айтылым

Мәтінмен жұмыс

Мәтінді оқы. Түсінгеніңді айт



Сергіту сәті

Көңілді күн



4-тапсырма. Оқылым

Мәтіндегі ақпараттың дұрыстығын көрсет. Мәтіндегі деректі және дерексіз зат есімдерді тауып, сұрақ қой.


Тыңдалым,Айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерімен, сөйлем құрастырады.















Жазылым. Айтылым.



- Отбасыңда неше адам бар?

-Қандай отбасылық мейрамдарды атап өтесіңдер?

-Саған мейрамды отбасымен өткізген ұнай ма?

-Отбасыңда туыстармен атап өтілген бір шағын мейрам туралы әңгімеле.











Оқылым.Жазылым

Өлеңді мәнерлеп оқиды, өлеңнен деректі және дерексіз зат есімдерді тауып жазады







Оқылым.Айтылым

Мәтінді оқып, түсінгенін айтады.







Сергіту сәтін орындайды





Мәтіндегі ақпаратты оқи отырып, дұрыс немесе бұрыстығын көрсетеді.

«Бас бармақ»

Рисунок 1 Рисунок 2















Дескриптор:

- сурет бойынша сұрақтарға жауап береді,шағын мейрам туралы әңгімелейді.















Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»









Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»





«Бас бармақ»

Рисунок 3 Рисунок 4

Дескриптор:

-Мәтіндегі ақпараттың дұрыс, бұрыстығын анықтайды

-Деректі және дерексіз зат есімдерді анықтайды:

Оқулық

4 бет

сөздік

слайд















Оқулық

4 бет

























Оқулық

5 бет









Оқулық

5 бет















Оқулық

6 бет,

слайд

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 6 б. 5-тапсырма


Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары- жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!