Білім беру ұйымының
атауы
|
|
|
Пәні:
|
Қазақ
тілі
|
|
Бөлім:
|
Саяхат
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып:
2
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№131 сабақ. Дара
және күрделі сан есім
|
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.2.3.1
мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру
2.3.2.1 үлгі
бойынша қарапайым хабарландыру , хабарлама
жазу
|
|
Сабақтың
мақсаты
|
тірек сөздерді қатыстыра
отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме
құрау
|
|
Құндылықтар
|
Талап: жаңаны
білуге,үйренуге құштар болу
|
|
Сабақтың
барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы
10 мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй
тапсырма
43-жаттығу. Жолаушыға айтылатын тілек сөздерді
есіңе сақта және көркем жаз.
|
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тілек сөздерді көркем
жазады-1б
|
|
|
Сабақтың ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
ФС
тапсырма
44-жаттығу
Мәтінді
түсініп оқы.
Алматы
облысы Есік қаласынан табылған «Алтын адам» бейнесі дүниежүзін
таңғалдырды. Қорғанға сақтың жас көсемі жерленген екен. Оның
тәжінен бастап,аяқкиіміне дейін жылқы,барыс, таутеке, арқар және
түрлі құстарды бейнелейтін төрт мың алтын әшекей қадалған.
Баскиімінің алдыңғы жағына төрт алтын жебе
салынған.
Мәтін
мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қойыңдар.
Мәтіннен
сан есімдерді тап. Олардың дара,күрделі екенін
ажырат.
|
Мәтінмен жұмыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтінді түсініп
оқиды-1б
Мәтін мазммұны бойынша сұрақ
құрастырады-1б
Мәтіннен сан есімдерді
табады-1б
Дара және күрделі екенін
ажыратады-1б
|
|
|
|
45-жаттығу
Хабарландыруды оқып, оның дұрыс жазылмағанын
дәлелде.
Хабарландыру
Сәуірдің
21 күні оқушылармен «Ұлттық мұражайға» саяхат
жасалады.
Мұражайға
кіру ақылы.
Дәлелдеу
барысында төмендегі сұрақтарды басшылыққа ал.
-Хабарландыру кімдерге
арналған?
Оқушыларға
арналған.
-
Хабарландыру не туралы?
Мұражайға
саяхат туралы.
-Саяхаттың
уақыты,орны нақты жазылғанба?
-жоқ
-Хабарландыруды жазған кім?
-оқушы
Хабарландыруда сан есімнің қай түрін
қолдандың?
|
Ауызша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Хабарландыруды
оқиды-1б
Сұрақтарға жауап бере
отырып,хабарламаның дұрыс еместігін
дәлелдейді-1б
|
|
|
|
ЕҚБ
46-жаттығу
Үлгі
бойынша өзің хабарлама жазып көр.
Хабарландыру
Құрметті
оқушылар!
Ертең 14
наурыз күні сағат 15.00-де мектептің акт залында «Кімнің мекені
жақсы?» ертегісі бойынша қойылым болады.
Кіру
тегін.
|
Жазбаша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Үлгі бойынша хабарландыру
жазады-1б
Қатесіз,әдемі
жазады-1б
|
|
|
|
ЕБҚ
47-жаттығу
Жұмбақты
оқып,шешуін тап.
Брін-бірі
қоштаған,
Бір үйден
көрдім,
Қырық екі
дос-жаран. Алфавит
Жұмбақтағы
сан есімдердің дара, күрделі екенін ажырат.
|
Жазбаша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Жұмбақты
шешеді-1б
Көшіріп
жазады-1б
Сан есімдерді
ажыратады-1б
|
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Үйге
тапсырма
48-жаттығу
Сурет
бойынша әңгіме құрастыр және жаз.
Кері
байланыс
|
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
Жарайсың
«Принтер»
әдісі
|
Кері байланыс
парақта-ры
|
|