Материалдар / Құжаттармен бірлескен жұмыс
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Құжаттармен бірлескен жұмыс

Материал туралы қысқаша түсінік
№382 бұйрықпен жазылған ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қырқүйек 2024
35
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
450 тг 405 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Ақпаратпен жұмыс жасау

Педагогтың аты-жөні

Толендиева А

Күні


Сынып 9

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.1.3.1 бұлтты технологияларды қолданатын құжаттармен бірлескен жұмысты жүзеге асыру

Сабақтың мақсаты

Бұлтты технологияның тиімділігі мен кедергілерін сипаттайды, құжаттар құрады



Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Ой сергіту. «Көпір» ойыны.

Еденде бормен көпір (түзу) сызылады. Екі топ болып бөлінген, бір-біріне қарсы шыққан балалар көпірден құлап қалмай өтуі керек. Балалар бір-біріне көмектесіп,

орындарын ауыстырып, бір-бірін өткізіп жіберулері керек.

Үй тапсырмасы. «Ыстық орындық»




Бұл ойыннан біз бір ақпаратты бірігіп қолдануымызға, жан-жақты жолмен жүрсек те бір көпірден бірге өту жолын табу

қолымыздан келетіндігін түсіндік.



Өткен тақырып бойынша сқрақтар қояды











Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

Құжаттарды компьютерде бірлесе жасаудың қандай тиімді жақтары бар?

Бұлттық қызмет түрі болмаған жағдайда компьютерде құжаттарды бірлесіп өңдеуді ұйымдастырудың қандай жолдарын айта аласың?

Оқулықпен жұмыс

Мұғалім түсіндірмесі

Оқушыларға Google Drive-та құжатты бірлесе өңдеу қызметі туралы ұғымдарын қарапайым түрде түсіндіру керек.

Топтық жұмыс

Сыныптастарыңмен бірлесіп өңдеуге арналған құжатты жоспарлаңдар.

Құжатқа тақырып таңдап, құжатты өңдеуді өзара бөлісіңдер.

ЖЖ. Компьютермен жұмыс

1. Word-та жасалған құжаттың бірін таңда.

2. Бұл құжатты Google Drive қоймасына жүкте.

3. Жүктелген құжатты Google Drive-та редакцияла.

Жұмысты орындау қадамдары:

1. Интернетте www. google.kz серверін іске қосып, өз аккаунтыңды белсенді ет.

2. Адрес алаңына https://drive.google.com/ адресін теріп, Google Диск серверін іске қос.

3. Сервердің оң жақ жоғары бұрышында Google Қосымшалар (Приложения Google) батырмасын бас (1- сурет).

4. «Ата-аналар жиналысының бағдарламасын» мәтіндік редакторда жаса. Ол үшін Құру (Создать) батырмасын бас

(1-сурет). Ашылған мәзірден Google Документы командасын таңдап, құжатты редакцияла.

5. Берілген тапсырма мәтінін енгіз. Редактор терезесінде орналасқан құралдарды пайдаланып, өз қалауың бойынша мәтінді пішімде.

6. Файл – Переименовать командаларын орындап, жасалған файлдың атын «9-сынып ата-аналар жиналысы» атауымен қайта ата.

7. Үнсіздік бойынша, жасалған файл тек құжат иесіне ғана қолжетімді болады. Құжатқа барлық қолданушыларға қолжетімді болу үшін редактор терезесінде Қолжетімділікті Баптаулар (Настройки доступа) командасын орында.

8. Ортақ қолжетімділік (Совместный доступ)

терезесінен құжатты бірлесе өңдеуге шақыратын пайдаланушылардың электрондық пошталарын енгізіп, Жөнелту (Отправить) батырмасын бас. (2-сурет).

9. «Ата-аналар жиналысының бағдарламасын»

сыныптастарыңмен бірге өңдеулеріңе болады.

Шағын эссе

Құжатты бірлесіп өңдеудің тиімділігі мен кедергілері туралы шағын эссе жазыңдар.


Мұғалімді тыңдайды













Топта талқылайды






Компьютерде орындайды







































Эссе жазады

















Дескриптор:

  • Бірлескен құжат түрлерін талқылайды



Дескриптор

-Мәтіндік редакторда құжат құрады; 1 б

-Google Drive қызметін ашады 1 б

-Құжатты жүктейді 1б

-Қолжетімділік жасайды 2б

-Құжатты бірлесіп өңдейді. 2б


































Дескриптор:

-Тиімділігін сипаттайды

-Кедергілерді сипаттайды

-Өз ойын пайымдайды



























Сабақтың соңы

1. Web 2.0 қызметінің Web 1.0 қызметінен қандай айырмашылығы бар?

2. Google Docs қызметі қандай бұлтты қызметтер ұсына алады?

3. Google Drive бұлтын пайдалану қандай

алгоритмдерден тұрады?

4. Құжатқа барлық Интернет қолданушыларға

қолжетімді болу үшін қандай командаларды

орындау керек?

Реслексия «Табыс сатысы» әдісі

.

Өзін-өзі бағалау.









Оқушылар не білемін, не білдім, не білгім келеді? Сатыларына өз пікірлерін жазады



А4 парағы




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!