Материалдар / сабақ жоспары Футбол ойнаймын 7-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

сабақ жоспары Футбол ойнаймын 7-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары сабақта апгрейд әдістерін қолдану арқылы оқушының пәнге деген қызығушылығын арттыруға негізделген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Тамыз 2024
72
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
450 тг 405 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Алмалыбақ ОМГ

Қысқа мерзімді сабақ жоспары.

Пәні:

Қазақ тілі мен әдебиеті

Бөлім:

1-бөлім: Қазіргі қоғамдағы әлеуметтік теңсіздік Ерболат Әбікенұлы «Пәтер іздеп жүр едік» әңгімесі

Педагогтің аты-жөні:

Бопатаева Динара Тондыбаевна

Күні:


Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Футбол ойнаймыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.1.1.1 мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжау

7.5.1.5 етістік шақтарының (бұрынғы және ауыспалы өткен шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтін үзінділері арқылы оқиғаның дамуын болжай алады; етістік шақтарының (бұрынғы және ауыспалы өткен шақ) қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда қолданады

Ерекше қажеттілігі бар оқушы: топтағы жұптық жұмыстар арқылы өз ойын жеткізе алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Ұйымдастыру кезеңі

5 минут




1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2 «Вай-фай», «Сынып-ия» әдістері арқылы сыныппен қарым-қатынас орнату

Мұғалім әуенмен «Сынып?»-дейді.

3.Оқушыларға сабақ барысындағы негізгі тәртіпті түсіндіру «Вай-фай» әдісі Мұғалім «Вай-фай» деп қолын жоғары көтереді.

1.Оқушылар мұғаліммен амандасады.

2. Оқушылар әуенмен «Иә» деп жауап береді.


3.Оқушылар мұғалімнің «Вай-фай» деген сөзіне үндемей қол көтереді




Презентация. Интербелсенді тақта.




Өткен білімді еске түсіру

7 минут

«Микс Фриз Груп» әдісі арқылы өткен білімдеріне шолу жасау. Жауабы санмен берілетін сұрақтару қояды. Оқушылар дұрыс жауапқа қарай құптасады, топтасады. 3 секунд уақыт беріледі. Мұғалім 3-ке дейін санайды

  1. «Тіл» сөзінде неше әріп бар?

  2. Қазақстанда қанша мемлекеттік тіл бар?

  3. Етістіктің неше шағы барі?

  4. «Ойын» сөзінде неше дыбыс бар?

Ерекше қолдауды талап ететін оқушыға арналған тапсырма ретінде де орындалады.


Классбилдинг

- ортада музыкаға билеу;

-музыка тоқтағанда тоқтай қалу;

-сұрақты мұқият тыңдау;

-жауапты ауызша бермеу;

-дұрыс жауапқа қарай жұптасу, топтасу


Топқа біріккеннен кейін, қолдарын ортаға жинап,бәрі бірге «Бір топта отырғанымыз қандай жақсы!» дейді.

Қалыптастырушы бағалау:

музыка



Жаңа білім

25 минут











































Жаңа тақырыпты ашу. 1-Т.Суреттердегі ортақ түсінікті табу арқылы оқушының креативті ойлануына мүмкіндік жасайды. Кесте таратылады.

«See-Think-Wonder/ Көру-Ойлану-Ой салу» әдісі



Суреттерді көрсетеді.

-Не көріп отырсыз?

-Ол туралы не ойладыңыз?

-Сіз ол туралы не білгіңіз келді?

Оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру.

Суреттер арқылы тақырыпты болжайды.

Жаңа сөздер

Қақпаға тұру-стоять у ворот

ұпай алу-выиграть очко

денсаулық кепілі-залог здоровья

төреші-судья

шынықтыру-закаливание

ұйымшылдық-организованность

лар суреттерді мұқият бақылап, 1-бағанаға негізгі детальді жазады 5-8 сөз. 2-бағанаға ол туралы өзінің не ойлайтынын жазады. 3-бағанаға өздерінің не білгісі келгенін сұрақ ретінде жазады

Оқу мақсатымен танысу кезінде оқушылар қандай оқу дағдыларына қол жеткізеді, қандай әрекеттер жасайтынын айқындап алады.


Оқушылар бір алақанына екінші қолының жұдырығымен үйкелеп барып, «Керемет!» деп лүпіл көрсетеді. Сабақ барысында тек осы бағалау қолданылады

Презентация








Кесте

2-Т. Ережені айқындау үшін wordwall.net платформасындағы дұрыс сөздерді табу



3-Т. « Тайм Раунд Робин» әдісі сабақ мақсатына негізделген тапсырманы орындау

Оқушыларға мәтін мен лексикалық минимум таратылады. Тапсырманы орындау нұсқаулығын түсіндіреді. Бұрынғы және ауыспалы өткен шақта айтады.

Мұғалім оқушыларды аралап жүріп, тыңдайды.


Оқушыларға Футбол ойыны туралы қызықты мәліметтер беру. 1. АҚШ-та бұл ойын футбол емес, соккер деп аталады. 2. Әлемде футболға деген қызығушылық үлкен. 2002 жылы әлем чемпионатында Бразилия мен Бельгия командалары арасындағы ойын кезінде, Индонезияның Суматра аралында орналасқан түрмедегі күзетшілердің ойынға кіріп кеткені соншалық, олар 48 тұтқынның қалай қашып кеткенін байқамай қалды. 3. Футбол 6 елде ресми түрде тыйым салынған, оның ішінде Ауғанстан, Кампучия және Гренландия. 4. Бразилиялық ойыншы Пинеиро өз командасына гол соғудан рекордсмен. Ол бір маусымда 10 гол соққан. 5. Футбол тарихындағы ең атақты гол – «Құдайдың қолы» деп аталады. Оны 1986 жылы қолымен Диего Марадона соқты. 6. Итальяндық футболшы Фернандо Д’Эрколи, арбитр көрсеткен қызыл қағазды жеп қойған.

4-Т. «Бұрыштар» әдісі арқылы берілген сөйлемді таңдау. Өз бұрышына бару. Неге таңдағанын топта талқылап, дәлел айтады.

Платформада сөздерді дұрыс таңдау арқылы «Етістіктің шақтары...» анықтамасын табады.


Оқушылар берілген ақпаратпен танысады.

-мәтінді оқу 2 минут

-№1А оқушы бастайды;

-мәтін бойынша топта ой бөлісу;

-әр оқушыға 30 секунд беріледі.

- 2 минутта ойларын жеткізу




Оқушылар берілген сөйлемдерді оқып, өз бұрышын таңдайды, дәлелдейді

Оқушылар бір алақанына екінші қолының жұдырығымен үйкелеп барып, «Керемет!» деп лүпіл көрсетеді. Сабақ барысында тек осы бағалау қолданылады

https://wordwall.net/ru/resource/35732978








Мәтін, сөздік.



Бекіту

5 минут


«Уақытқа белгіленген достар» әдісі Оқушылар циферблат сұлбасын толтырады

Мұғалімнің берген сұрағына ойланып, белгіленген уақыттағы оқушымен кездесіп, сұрақ жауабын айтады. Бірінші бастайтын, төбеге жақын оқушы

Оқушылардың арасынан жүріп, тыңдайды. Сұрақ қояды.

-Етістік дегеніміз не?

- Қанша шаққа бөлінеді?

Оқу мақсатына қайта оралып, оқушының қаншалықты қол жеткізгендерін анықтайды.Қателері болса , түзетеді

Оқушылар сағат 3-тегі досымен жұптасып, сұрақтың жауабын талқылайды. Бірінші бастайтын, төбеге жақын оқушы. Әр оқушыға

30 секунд.

Мұғалімнің мадақтауы, ынталандыруы.


Кері байланыс

3 минут


«Керібайланыс тұрағы» әдісі арқылы кері байланыс жасау. Бағалау.


Сабақта не қиын болды? Себебі... Сабақта не маңызды болды? Себебі...

Сабақ несімен пайдалы? Себебі ....

«Сұрақ, себеп, жауап...» әдісін пайдалана отырыпғ сабақ барысыныда алған білімдеріне кері байланыс жасай алады, өзін-өзі бағалайды.


Мұғалімнің мадақтауы, ынталандыруы.

Қима қағаз


Үй тапсырмасы

https://www.animaker.ru/ платформасын пайдаланып, тіл табысу туралы 1 минуттық анимация құрастыру





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!